w szkole SAMUEL

Dobroczynna akcja zbierania puszek

 

Dzisiaj odwiedziliśmy Chrześcijańską Szkołę Podstawową “SAMUEL” w Warszawie, gdzie opowiadaliśmy o służbie wśród prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Od stycznia 2022 wspieramy Harvest Hand Ministry (HHM) w Pakistanie i pomagamy zbierać środki na żywność, ubrania, wykupywanie chrześcijan z niewoli, a ostatnio także na organizację szkółek niedzielnych przy lokalnych społecznościach pakistańskich chrześcijan. Ci biedni bracia i siostry cierpią ze względu na wiarę w Pana Jezusa. Ale my ich kochamy!

Dzisiaj zainicjowaliśmy w szkole “SAMUEL” zbiórkę pustych puszek aluminiowych po napojach. Od jakiegoś czasu zbieramy takie puszki, potem sprzedajemy je na skupie złomu, a otrzymane pieniądze przeznaczamy na wsparcie dobroczynności wobec wierzących w Pakistanie. A przy okazji robimy coś dobrego dla naszego środowiska – sprzątamy naszą okolicę. Akcja będzie trwać do końca października.

Jeśli chcesz wesprzeć tę służbę możesz też zorganizować taką zbiórkę u siebie, a potem uzyskane pieniądze wpłacić na rzecz chrześcijan w Pakistanie.

Zachęcony/-a? Daj nam o tym znać, chętnie pomożemy rozpropagować akcję.

Jakie mamy cele w październiku?

W październiku w szczególności zbieramy na wsparcie rodziny brata Sadiqa, którą chcemy wykupić z niewoli – kiedy to się uda, miejscowi misjonarze z HHM pomogą w przesiedleniu tej rodziny i zorganizują pierwszą zupełnie wolną pracę dla Sadiqa, by mógł utrzymać rodzinę. Z tego co wiemy, to już zdobyli dla niego rikszę – a więc jako wolny człowiek będzie mógł zostać “taksówkarzem”.

W październiku zbieramy także  na wsparcie organizacji szkółek niedzielnych przy lokalnych społecznościach. Szkółki takie są także namiastką zwykłych placówek edukacyjnych na poziomie podstawowym, zapewniających naukę pisania i czytania, gdyż chrześcijańskie dzieci w Pakistanie, szczególnie na prowincjach, mają bardzo ograniczone, jeśli w ogóle możliwe korzystanie ze szkół – raczej kończą jako tania siła robocza, najczęściej przy wyrobie cegieł. Potrzebujemy środków, które będą przeznaczone na zakup długopisów, ołówków, zeszytów, czy czegokolwiek co będzie służyć do nauki, na maty do siedzenia, a także na wsparcie finansowe dla sióstr, które poświęcają się tej pracy jako nauczycielki. Takie miejsca już powstają – obejrzyj krótki film:

Jeśli chcesz pomóc, poniżej umieszczamy link to zbiórki na powyższe cele.

Link do wpłat na kościół w Pakistanie na zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/khbc4r

Każdy datek, każda wpłacona złotówka, która jest darem serca będzie dla naszych pakistańskich domowników wiary błogosławieństwem. Zachęcamy, dołącz do nas i pomóż chrześcijanom w Pendżabie.

Możesz także skorzystać z rozwiązań przedstawionych pod tym linkiem.

Niebawem pokażemy także jak posuwają się prace w terenie nad przygotowaniem En-Gedi – miejsce schronienia.

Pozdrawiamy!

Fundacja En-Gedi