En-Gedi miejsce schronienia

Projekt En-Gedi - miejsce schronienia

 

Projekt  En-Gedi – miejsce schronienia, to jedno z większych i celowych przedsięwzięć Fundacji, które właściwie było motorem do jej powołania i rozwijania. Kilka lat temu poczuliśmy pragnienie, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla chrześcijan, którzy szukają spokojnej przystani na post, modlitwę i duchową odnowę. Z tego pragnienia zrodził się projekt En-Gedi – miejsce schronienia.

En-Gedi - dobre miejsce na duchową rekonwalescencjęProjekt ten ma na celu budowę miejsca schronienia, miejsca ucieczki, które nazwaliśmy En-Gedi – od tego biblijnego En-Gedi, oazy na pustyni judzkiej, w której schronił się król Dawid i o której prorokował np. Ezechiel. En-gedi – miejsce schronenia, to miejsce wyciszenia i odcięcia od cywilizacji dla osób toczących walkę duchową, osób potrzebujących spokoju i modlitwy oraz dłuższego okresu postu, poturbowanych przez życie, rozwody, konflikty, grzech i inne problemy, wymagające duchowej rekonwalescencji. Ma to także być miejsce schronienia dla prześladowanych wierzących. To nie ośrodek wypoczynkowy ani hotel – En-Gedi to oaza, małe zatopione w lesie gospodarstwo.

Integralną częścią projektu jest organizacja działającego w En-Gedi centrum edukacji biblijnej. Nie jest to kolejne seminarium teologiczne, ani szkoła dla pastorów. To ma być miejsce gdzie regularnie czytamy Biblię i prowadzimy głębokie systematyczne studium ksiąg Biblijnych, poszerzamy wiedzę z obszaru historii i archeologii biblijnej, a także prac translatorskich.

Po co takie miejsce schronienia?

Wielu chrześcijan zmaga się z trudnościami, które wymagają:

  • spokojnego spotkania z Bogiem w odosobnieniu a nie zgiełku,
  • skutecznego postu, a nie nerwowej głodówki pośród obowiązków nakładanych przez szefa,
  • lektury Słowa Bożego w ciszy, a nie w przebijaniu się przez medialne bodźce wysyłane do nas zewsząd.

Być może sami mieliście taką sytuację, że po prostu chcieliście się “odciąć” na chwilę od rzeczywistości – tylko gdzie to zrobić?

Miejsce, które tworzymy, nie jest kolejnym chrześcijańskim ośrodkiem wypoczynkowym, hotelem, czy pensjonatem. En-Gedi – miejsce schronienia to spokój i cisza, miejsce bezpieczne, wolne od medialnego szumu i zgiełku, dające możliwość odosobnienia, w którym będzie można się “zaszyć” i czekać na spotkanie z Bogiem. On bowiem, jak podaje nam Biblia, często spotykał się z człowiekiem na pustkowiu (pustyni, odosobnieniu).
Ma to być także miejsce, w którym będą odbywać się stałe i regularne studia biblijne – spotkania, obozy, weekendy z Biblią. W małych grupach warsztatowych, prowadzone z pasją i skupione wyłącznie na poznawaniu Słowa Bożego.

Jeśli jest Ci bliska ta idea i rozumiesz potrzebę powstania takiego miejsca dla chrześcijan, możesz przyłożyć rękę do jego powstania. Możesz nam w tym pomóc ofiarując dowolny datek na rzecz Fundacji!

Możesz nam także pomóc fizycznie podczas prac organizacyjnych w terenie – śledź ogłoszenia na stronie, lub zasubskrybuj newsletter.

Fundacja En-Gedi