Pomoc dla głodujących chrześcijan

Zbiórka na rzecz chrześcijan w Pakistanie

Rozpoczynamy program pomocy dla chrześcijan w Pakistanie.

W niedzielę 30 stycznia 2022 rozpoczynamy zbiórkę na pomoc żywnościową dla chrześcijan zmagających się z niedożywieniem w Pakistanie.

wsparcie dla potrzebujących chrześcijan w PakistanieZbiórka potrwa do końca roku 2022 – comiesięczne kwoty uzbierane na ten cel będą przekazywane na rzecz misji w Pakistanie.

Już dzisiaj możesz pomóc, wpłacając bezpośrednio na zbiórkę: https://zrzutka.pl/z/chrzescijanie-w-pakistanie.

* * *

Nasza Fundacja En-Gedi otrzymała prośbę o wsparcie grupy chrześcijan w Pakistanie.

Sytuacja wyznawców Chrystusa w Pakistanie – prześladowania

W tym ponad 200-milionowym kraju, chrześcijanie wszystkich denominacji stanowią 1,27% społeczeństwa. W ciągu ostatnich 10 lat liczba chrześcijan w Pakistanie spadła o połowę. Ich sytuacja pogarsza się, szczególnie na prowincjach, gdzie doznają ostracyzmu, segregacji, a nawet przemocy fizycznej, gwałtów i systematycznych prześladowań.

Chrześcijan w Pakistanie często spotykają różnego rodzaju prześladowania ze względu na wiarę.

Prośbę o wsparcie skierowała do nas grupa chrześcijan z prowincji Pendżab, pracujących w systemie de facto niewolniczej pracy przy produkcji cegieł. Praca ta bardziej przypomina niewolniczy wyzysk, lub formę stałej spłaty haraczu, niż normalne zarobkowanie. Z tego powodu nasi bracia i siostry cierpią z niedożywienia, a teraz, kiedy nastała zima, doskwiera im zwyczajnie głód.

zbiórka na rzecz głodujących chrześcijan w Pakistanie

Oprócz niskiego wynagrodzenia, z którego większość jest i tak zabierana przez “pracodawcę” w formie spłaty haraczu, obecnie pogarsza się sytuacja z dostawami żywności. Wspólnoty chrześcijańskie często korzystają z pomocy żywnościowej państwa, ale nie są w tym traktowani na równi z innymi obywatelami.

Pakistan, choć ma w swoim prawie zagwarantowaną równość dla wszystkich obywateli, bez względu na wyznawaną wiarę, w praktyce nie tylko nie chroni wyznawców Chrystusa, ale także sprzyja ich prześladowaniu. Równouprawnienie chrześcijan jest fikcją. Niejednokrotnie nasi współbracia lądują w aresztach, więzieniach lub otrzymują wysokie i dotkliwe kary, gdyż wg obowiązującego prawa dopuścili się znieważenia oficjalnie dominującej religii i jej wyznawców (tzw. “Ustawa o bluźnierstwie”). Z tego samego powodu wykonują także powszechnie uznawane w tamtej kulturze prace poniżające: sprzątają toalety, wywożą śmieci, grzebią zmarłych itp. Często traktowane jest to jako rzecz oczywista: chrześcijanin = śmieciarz.

wsparcie chrześcijan w Pakistanie

Przyświeca nam w tym dziele zachęta ap. Pawła z I listu do Koryntian 16,1-3:

  • zbiórka jest na rzecz świętych,
  • dary są dobrowolne, ale możliwie regularne.

Chcemy pomóc naszym współwyznawcom w Pakistanie. Nie pomożemy wszystkim, ale możemy pomóc chociaż tej grupie świętych, która poprosiła nas o pomoc. Kiedy wygodnie siedzisz w kościele, lub przed monitorem swojego komputera oglądając transmisje z kościoła, pomyśl o chrześcijanach wypalających cegły, by opłacić swoje “prawo do bycia”. Pomóżmy im podobnie jak zrobił to kościół w Antiochii, pomagając kościołowi w Jerozolimie podczas głodu jaki wtedy nastał (Dz. Ap. 11,27-30).

Wszystkie zebrane na ten cel pieniądze zostaną oficjalnie przekazane transferem bankowym na rzecz zarejestrowanej misji w Pakistanie (Harvest Hands Ministries), bezpośrednio do osoby z którą jesteśmy w kontakcie.

W Polsce zbiórkę organizuje Fundacja En-Gedi (KRS 0000947422) przy braterskim wsparciu i uprzejmości Kościoła dla Warszawy.

LINK DO ZBIÓRKI:  https://zrzutka.pl/z/chrzescijanie-w-pakistanie.

lub do wpłaty bezpośredniej na konto Fundacji.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pozdrawiamy w Panu Jezusie –

Fundacja En-Gedi